Inscenizacja rozpocznie się 15 lipca 2017 r. godz 15:00, czyli za: 110 dni
 

Dla uczestników

Dowódcy Chorągwi Grunwaldzkich
Turnieje i konkursy
Regulaminy
Chorągwie
Katalog Rzemieślników
Justycja polowa
Chorągwie

W inscenizacji grunwaldzkiej opartej na epizodach 15 lipca 1410,
oraz w obozach "Chorągwi Grunwaldzkich", mogą uczestniczyć tylko grupy historyczne oraz osoby indywidualne, które znajdują się na liście
"Zaproszeni do uczestnictwa"!!!

 

 Lista aktualna Grunwald 2016

 

Zgłoszenia u Dowódców Chorągwi do 15.05.2016

 

- Lista Zamknięta

 

 

CHORĄGWIE POLSKIE

 
Chorągiew Krakowska & Camp Babilon - Przemysław Rey
tel. 0 600 875 933  e-mail: przemyslaw@rey.pl

Poczet Jana Reya z Szumska Gdańsk
Bractwo Rycerskie Ziemi Legnickiej, Legnica
Chorągiew Rodowa herbu Strilec, Bydgoszcz
Chorągiew Śląska, Legnica
Burgundian Bastards (Belgium)
Druzyna Zaciężna Księżnej Anny, Łódź
ONZ Polska, Deutchland
Societas Equestris (Germany)
compagnia della morte (Italy)
Zlatno Burence (Serbia)
Plameni Vitezovi (Serbia)
Sveti Teodor Stratilat (Serbia)
Chigot (Bulgaria)
Gwoździki, Warszawa
Chorągiew Zaciężna Ziemii Radziejowskiej
Chorągiew Piesza Grodu Bydgoskiego Biały Gryf
Krąg Rycerski Nowa Sól
Bractwo Rycerskie z Rypina
Harmaasudet ry (Finland)
Paksun Katariinan tykkisisarkunta ry / Harmaasudet ry (Finland)
Harmaasudet ry (Finland)
Tajemna Grupa Najemna Gdańsk
Pałac Młodzieży w Olsztynie
Kuchnia Rycerska, Nowe Bogaczowice
Mediaval Emissaries (Lithuania)
Paladin (Ukraine)
Bractwo Miecza i Kuszy Warszawa
Gerocomium Fratres Gladii et Balistae, Warszawa
Kelly Family Group, Warszawa
Babska Drużyna Herbu Zosi Samosi, Poznań

Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

 
Chorągiew Gończa - Stanisław Kula
tel. kom. 0 503 799 278 e-mail: tenescovri@onet.eu
Prywatny Poczet Stanisława Kuli  3 -MIASTO,Kraków, Olsztyn, Świebodzin, Elbląg
Elbląska Kompania Zaciężna
PPST Liga Baronów W-wa
Chorągiew Hrabiego Bolingbroke Gdańsk
Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego Krosno
Fabryka Świń Trójmiasto
Szkoła Fechtunku Historycznego Maximus
Zbrojna Gwardyja Świnoujście
GRH POLONIA MAIOR
Kompania Janusza Brzozogłowego Bydgoszcz
Biały Tur - Mińsk - Białoruś
Poczet Herbu Wieniawa Leszno
Starogardzkie Bractwo Rycerskie
Poczet Mariusza Prawego Rzeszów
Husycka Chorągiew Najemna Bielsko Biała
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Chorągiew Ziemi Podolskiej - Jędrzej Kałużny
 tel. kom. 663098202 e-mail:
jedrzej.kaluzny@interia.pl

Bractwo Rycerskie Necro Fallus - Warszawa
Bractwo Rycerskie Ziemi Mińskiej (Mińsk Mazowiecki)
Brothers of Steel (Warszawa)
Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej (Ciechanów)
Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej (Lublin)
Drużyna Zaciężna Księżnej Anny (Łódź-Uniejów) 
Łucznicy Św.Jerzego (woj.łódzkie)
Modvs Vivendi (Bulgaria)
Łecka Kompania Najemna - Ełk
Orszak trubadura Kakofonixa - Warszawa
Prywatna Chorągiew Macieja Von Reihl, Poczet Poraj (Opole)
Rycerze Dobrej Opieki - Warszawa, Łódź, Żyrardów
Smocza Kompania - Warszawa
Stowarzyszenie Hanza / Poczet Rycerski Herbu Fastolf (Warszawa)
Uniejowska Akademia Rycerska (Uniejów)
Wolna Temeria (Wyzima)
Xiążęca Drużyna (Warszawa)
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Chorągiew Mazowiecka - księcia Siemowita
Ola Machalska 500 185 657, Grzegorz Greś 500 153 883  siemowici@gmail.com
 
Anguis in Herba, Warszawa
Bractwo Białej Bramy, Gliwice
Bractwo św. Krzysztofa, Białystok
Calatrava, Warszawa
Hufiec Kasztelanii Czerskiej, Warszawa
Konfraternia Rycerska, Kraków
Dies Irae, Rembertów

Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


Chorągiew Mazowiecka księcia Janusza - Tomasz Konopka
tel. kom. 0 663 782 274  e-mail:
biurokonopka@wp.pl

Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Leo Corde, Bytom
Opolskie Bractwo Rycerskie
Team Austria
Białoruś
BR Kruk Starostwa Rabsztyńskiego, Olkusz
Bractwo Rycerskie Zemsta Nietoperza, Częstochowa
Choragiew Żywiecka, Żywiec
Chorągiew Piastów Śląskich, Oława
Poczet Rodowy Herbu Sulima Chorągiew Prywatna von Reihl, Łódź
Knights of Zellingrad, Chorwacja
Konfraternia Jaćwing, Giżycko
Prywatny Poczet Rodowy Herbu Gryf, Kraków
Księstwo Nyskie, Nysa
Regiment Piechoty Zaciężnej, Malbork
Rycerstwo Ziemi Słupskiej, Słupsk
Śląska Kompania Najemna, Zabrze
Toporczycy z Żywca
Battle Heritage United Kingdom
Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego, Rzeszów
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 


Chorągiew Ziemii Łęczyckiej "Lekka II" (drzewce, strzelcy, pawęże) - Michał Wojtysiak tel. kom 0 503 876 387  e-mail: justyciarius@wp.pl 
 
B R Ziemi Lęczyckiej Signum Temporis  Łódź
Bractwo Rycerskie Rava - Lódź
Bractwo Rycerskie na Zamku Ksiązęcym w Łowiczu - Łowicz
Prywatny Poczet Villentra - Łódź
Konfraternia Burgus Carpinei - Łódź
Bractwo Rycerskie Złoty Krzyż - Zduńska Wola
Łucznicy św Jerzego - Poddębice
Stowarzyszenie Broni Czarnoprochowej i Strzelectwa Historycznego „DOMINUS" - Poddebice
Rycerze Łuku - Poddębice
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Łucznicy  Chorągiew  Mikołaja Traby z Wiśnicza- Jacek Świętnicki
tel. kom. 0 - 507 133 383 e-mail:
jacek.swietnicki@gmail.com
Ch. Gończa / Elbląska Kompania Zaciężna
Ch. Gończa / Poczet Konrada Leczkowa - Gdańsk
Ch.Gończa / Prywatny Poczet Stanisława Kuli - Trójmiasto, Świedodzin
Ch. Krakowska / Harmaasudet / Greywolves (Finlandia)
Ch. Krakowska / Tajemna Grupa Najemna - Gdańsk
Ch. Łęczycka / Łucznicy Świętego Jerzego - Poddębice
Ch. Mazowiecka Księcia Janusza / Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ch. Mazowiecka K. J.- Leo Corde, Bytom
Ch. Nadreńska / Chorągiew Ziemi Gdańskiej
Ch. Podolska / Bractwo Rycerskie Ziemi Mińskiej  
Ch. Podolska / Kutaśnicy -
Ch. Podolska / Poczet Rycerski Herbu Fastolf - Warszawa
Ch. Kupców i Rzemieślników  Kram u Mieszczaka - Bielsko Biała
Osoby nie zrzeszone z Chorągwi Krakowskiej i Podolskiej - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 
CHORĄGWIE KRZYŻACKIE

Chorągiew Wielkiego Mistrza - Przemysław Kamiński "Kamyk"
tel. kom. 0 600 681 812 e-mail:
p.kaminski@grunwald1410.pl
 
Konfraternia Św. Wojciecha z Gniewa
Piesza Drużyna Michała von Manteuffla ze Świdwina
Bractwo Rycerzy  Ziemi Międzyrzeckiej 
Bractwo Rycerskie Bogusława V ze Słupska
Bractwo Rycerskie Świętego Szturmu Jerusalem ( Nowy Sącz)
Bractwo Rycerskie Ziemi Legnickiej
Rycerstwo Ziemi Zgierskiej
Poczet Rodu von Kleist - Koszalin
Kaunas War History Club - Lithuania
Mysteria Mundi - Lithuania
Btditzer Spiess - Deutschland
Delegacja Niemiecka "Poczet Chorążego Chorągwi W.M." - Deutschland
Rabenbanner - Deutschland
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 
Chorągiew Pomezańska - Marcin Tymiński "Diabeł"
tel. kom. 0 695 894 318  e-mail:
madiabel@op.pl

Excalibur Warszawa
Bractwo Rycerskie DWUGRYF Częstochowa
Bractwo Rycerskie Św. Katarzyny Ziemi Działdowskiej
Bractwo Rycerskie Zamku Olsztyn
Bractwo Rycerskie Złotej Sosny Małkinia
BRGZ „Durandal” Złotów
Drużyna Rycerska Czarny Kruk Częstochowa
Drużyna Rycerska Komturii Ostródzkiej
Drużyna Żelaznego Wilka Janów
FreiStadt Białoruś
Golubsko-Toruńskie Bractwo Rycerskie
Nadnotecka Drużyna Łucznicza Barcin
Poczet Rufiego Grudziądz
Sagitta Dei Zgromadzenie Beginek wraz z Przybocznym Rycerstwem Olsztyn
SHK Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej
Viri Misericordiae von Johannisburg Pisz
Zastęp Rycerski z CHełmna
Drużyna Rycerska Zamku Falkenburg Złocieniec
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 

Chorągiew Marszałka Wallenroda - Bartosz Sołtysiak
tel. kom. 606348046 e-mail: marcabru@wp.pl
Bractwo Rycerskie Komturii Grudziądzkiej
Bractwo Rycerskie św Katarzyny - Świecie
Chorągiew Czarnego Gryfa - Trzymiasto
Chorągiew Ziemi Górnośląskiej, Wrocław, Katowice, Niepołomice,
Flinker Hirsch Strosberg - Brodnica
Konfraternia Rycerska z Krakowa
Poczet Rodowy von Bocken  Warszawa
Poczet Rodowy von Guntersberg Toruń
Poczet Rodowy von Wedel Braniewo
Societas Torneamentalis Bellatoribus Lucis - Trzymiasto
Wolna Kompania Najemna Poznań
Bractwo Grodu Zabrzanskiego, Zabrze
Terra Teutonica, Białoruś
Xsiążęca Drużyna, Warszawa
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 
Chorągiew Rycerzy Nadreńskich - Adam Maslaczyk „Maślak”
tel. kom. 505030704 e-mail: maslaczyk@gmail.com

Chorągiew Ziemi Gdańskiej
Konwent Św. Piotra z Olsztynka
Oliwska Drużyna Najemna Inogici Trzymiasto
Drużyna Rycerska Czarny Kruk, Częstochowa
Grupa Odtwórstwa Historycznego von Borcke, Złocieniec
Fleurdelis, Warszawa
Poczet Bartosza Wezenborga, Stargard
Rota Pani Madzi, Stargard Szczeciński
Rota Piesza von Massow, Maszewo
Szczecińskie Towarzystwo Rycerskie Raubritters  
    
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 
Chorągiew Zachodnio - Pomorska księcia Kazimierza - Grzegorz "Łazarz" Kuklewski
tel. kom. 698169988  e-mail:
stlazarus@o2.pl
 
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani OCX - Szczecin, Bytom, W-wa, Legionowo
Boży Biesiadnicy, Kraków, Szczecin
Bractwo Rycerskie Prokuratoria Iławska
Czerwionka Reuters

Kawalerowie Mieczowi Olsztyn
G.R.H. Routiers W-wa, Olsztyn
Chorągiew Kazimierza V Szczecin
Militiae Christi, W-wa, Dobrcz
Bractwo Rycerskie Herbu Aprum
Bractwo Rycerskie Herbu Lis
Chorągiew Zaciężna Trzy Miecze
Drużyna Rycerska Zamku w Krępcewie
Konfraternia Rycerska Sua Sponte
Pomorska Grupa Rekonstrukcji
Zastęp Krzyżogryfa
Poczet Jaśmina- Słupsk, Gdańsk, Opole, Haugesund
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


Chorągiew Św. Jerzy - Maciej Reihl
tel. (58) 304 74 46 tel. kom. 660 441 224 e-mail: vonreihl@interia.pl

Chorągiew Prywatna Von Reihl /Gdańsk
Chorągiew Prywatna Von Reihl – Sulima / Łódź - Warszawa
Chorągiew Prywatna Von Reihl – Topór / Gdańsk - Kielce - Wrocław
Chorągiew Prywatna Von Reihl – Jastrzębiec / Wrocław
Fabryka Świń / Bytów
Chorągiew Prywatna Von Reihl – Wieniawa / Byczyna
Chorągiew Prywatna Von Reihl – Poraj / Opole
Bractwo Rycerzy św. Jana/ Stargard Szczeciński
Felis Mater - Warszawa
Bractwo Rycerskie Ziemi Sieradzkiej / Sieradz
Poczet Pana Jakuba/ Łódź
La Grande Maison/Warszawa
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 
Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska - Lekka II
Kamil Szproncel
tel. kom. 602 290 567 e-mail: grom.kontakt@gmail.com 

GRoM –  Gdańsk
Kompania św Doroty, Gdańsk, Warszwa
Projekt Volk POLSKA
Polonia Maior, Biskupice
Gléva Jana Smiřického, Praga

Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


Artyleria - Tczewska
Jacek Grondke (Wuja)
bombardman@gmail.com 508-15-13-71 gg-4170768

Najemna Rota Strzelcza, Szczecin, Buszyno, Gostyń
Artyleria z Piły
Bractw Rycerskie Kasztelanii Krzywińskiej, Krzywiń
Gildia Ziemi Brwinowskiej, Brwinów
Bombardierzy z Krakowa
Interresum de Addictum, Warszawa, Szczecin, Siedlce, Gdynia, Gdańsk, Łódź, Płock, Henryszew
Poczet Herbu Dunin, Toruń, Złotoria, Bożepole Wielkie
Justycja - Soldau Bruderschaft - Działdowo 
Justycja, Bractwo Rycerskie Grodu Sokoła, Złocieniec
Chorągiew Krakowska - Harmaasudet - Finland
Chorągiew Krakowska - De Norske Frilansene Norway
Chorągiew Krakowska - The Fat Catherine Sisterhood of Cannoniers Finland
Wielki Mistrz - Bractwo Rycerskie Ziemi Międzyrzeckiej
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 

Chorągiew Miasta Braniewa 
"Lekka III" (walczący z konnymi, drzewce, strzelcy, pawęże) -dawni strzelcy
Marek Wierzbowski
tel. kom. 600 021 087 e-mail:
illderan@yahoo.com

Ch. Gończa - Husycka Chorągiew Najemna, Bielsko Biała
Ch. Gończa - Zbrojna Gwardyja, Świnoujście

Ch. Ziemi Gdańskiej- GRoM, Gdańsk
Ch. Nadreńska - Rota Pani Madzi - Stargard Sz.
Ch. Justycja Polowa - Soldau Bruderschaft, Działdowo
Ch. Pomezańska, Viri Misericordiae von Johannisburg, Pisz
Ch. Kupców i Rzemieślników, Kram Pati i Vlada - Kraków, Wrocław, Poznań

Osoby nie zrzeszone z Chorągwi Gończej, Pomezańskiej, lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


 

Łucznicy - Chorągiew Zamku i Miasta Gniewa 
Małgorzata Falkowska "Fargo"
tel. kom. 0 503 692 972 e-mail:
fargo@autograf.pl

 
Chorągiew Gończa - Zbrojna Gwardyja Świnoujście
Chorągiew Nadreńska - Chorągiew Ziemi Gdańskiej
Chorągiew Nadreńska - Konwent św. Piotra w Olsztynku
Chorągiew Nadreńska - Koszlińska Kompania Rrycerska
Chorągiew Pomezańska - Częstochowa Bractwo Rycerskie "Dwugryf"
Chorągiew Pomezańska - Nadnotecka Drużyna Łucznicza
Chorągiew Św. Jerzego - Prywatna von Reihl - Poczet Nałęcz Piotrków Tryb.
Chorągiew Św. Jerzego - Prywatna von Reihl - Poczet Sulima  Łódź
Chorągiew Wlk Mistrza - BR Księcia Bogusława V Słupsk
Chorągiew Wlk Mistrza - Oddział Piechoty Najemnej Legnica
Chorągiew Wlk Mistrza - Piesza Drużyna Michała von Manteuffla Świdwin
Osoby nie zrzeszone z Chorągwi: Mazowiecka ks. Siemowita, Nadreńska, Pomezańska, Wallenroda, Wlk Mistrza, Zachodnio Pmorska, lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić u dowódcy)

Chorągiew Konna
Jarosław Struczyński

Drużyna Konna Zamku Gniew
Konfraternia Rycerska Ziemi Leszczyńskiej
Xiążęca Drużyna -Warszawa
Grupa Konna „Dextrarius” - Ogrodzieniec
Rycerze Pogranicza, Stargard Szczeciński
Trzebnickie Stow. Jazdy Hist. - Konna Drużyna Ormiańska
Chorągiew Ziemi Chełmińskiej 
7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich - Warszawa
Alte Knochen - Grudziądz
Bractwo Rycerskie Ziemi Sztumskiej


Artyści i kuglarze - Mirosław Kropiński "Ijon"
tel. kom 0 501 052 822 e-mail:
ijony@o2.pl e-mail: ijony@op.pl

Trupa Teatralna Waganci, Gdynia
Gdańska Szkoła Fechtunku Bractwa św. Jerzego, Gdańsk
Hrafnarnir, Gdańsk
Bractwo Uciech Wszelakich, Bolesławiec
Komturia Domu Braci Niemieckich w Wielkopolsce
Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Saecula, Nowy Wiśnicz
Sodalis Konfrateria Veteranus, Poznań
Trupa Teatralna, Sopot
Bractwo Rycerzy Chorągwi Toruńskiej
Brać Rycerska Starigrodu. Starogard Gd.
Inowłodzkie Bractwo Rycerskie
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)



Justycja Polowa - Jakub Zajfert
tel. kom 506585098 e-mail:
cedrik1410@gmail.com

Bractwo Rycerskie Pelicanus Invictus, Warszawa
Bractwo im. Ksiecia Jeremiego Wiśniowieckiego, Lublin
Bractwo Rycerskie Grodu Sokoła, Złocieniec
Confratre Gladii, Olsztyn
Falconis Comitatus, Warszawa
Gildia Kupiecka Mistrza Gedeona, Wejherowo
Kapituła Rycerstwa Polskiego, Warszawa
Karawana Kupiecka, Warszawa
Rota Zaciężna Strażnicy Sensburg z Mrągowa
Soldau Bruderschaft, Działdowo
Wolny Najmita Ziemi Wrocławskiej "Minnesinger", Wrocław
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Siedemdziesiąt osób rekrutowanych z chorągwi: Podolskiej, Gończej, Krakowskiej, Mazowieckiej księcia Janusza, Mazowieckiej księcia Siemowita, Świętego Jerzego, Pomezańskiej, Nadreńskiej, Artystów i Kuglarzy, Artylerii. Lista do wglądu u dowódcy Justycji.
 
 
 
 
Podgrodzie Rzemieślników
Mariusz Mecka
tel. 605 031 910

Miejsce w "Podgrodziu Rzemieślników" gwarantujemy TYLKO odtwórcom i kramom wpisanym do  "KATALOGU RZEMIEŚLNIKÓW"




jeżeli nie znalazłeś siebie lub grupy do której należysz na liście "Zaproszeni do uczestnictwa", zgłoś się do swojego dowódcy

"Chorągwi Grunwaldzkiej"

Licznik odwiedzin:  4027867



Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik