Inscenizacja rozpocznie się 15 lipca 2017 r. godz 15:00, czyli za: 110 dni
 

Dla uczestników

Dowódcy Chorągwi Grunwaldzkich
Turnieje i konkursy
Regulaminy
Chorągwie
Katalog Rzemieślników
Justycja polowa
Katalog Rzemieślników
Mecenasi Turniejów Grunwaldzkich zwolnieni z opłaty kupieckiej
ADAMANTOS - Mariusz Mecka

Mariusz Mecka - Dowódca zarządzający Podgrodziem Rzemieślników i Kupców. Adamantos - Damy i Rycerze Księstwa Pomorskiego Od 2011 roku jako ADAM(...)
więcej
Grybol Kowalstwo-Płatnerstwo
Na moim kramie można będzie nabyć i zamówić sprzęt ochronny (elementy uzbrojenia ,rękawice ,hełmy itd) i obozowy (gary,patelnie,ruszta,skrzynie,okuc(...)
więcej
www.miecze.pl
Wykonujemy kopie białej broni wszelkich typów: miecze, szable, rapiery, pałasze, sztylety, itp. W swojej stałej ofercie posiadamy ponad 80 różnych wy(...)
więcej
BALTIC GLASS ANTOSZEWSKA MONIKA
SPRZEDAŻ KWASU CHLEBOWEGO RYCERSKIEGO, LANY ZIMNY Z BECZEK ORAZ SPRZEDAŻ W BUTELKACH
więcej
DOMINUS
Prezentacja Stowarzyszenia i możliwośc doradztwa w zalegalizowaniu broni czarnoprochowej. Prezentacia wyrobów replik czarnoprochowych oraz wyrobów s(...)
więcej
Tkaniny Dąbrowy
Lny wełny Jedwabie na stroje historyczne
więcej
Bartosze
Dostarczamy wełny i lny dla rekonstruktorów.
więcej
Fundacja Bielik
Fundacja Bielik wraz z Wydawnictwem Triglav prezentują historyczne Pomorze Zachodnie
więcej
Mi - Parti
Pracownia Mi - Parti powstała w 2011 roku. Proponujemy naszym klientom najwyższej jakości rekonstrukcje ubiorów cywilnych, bojowych, namiotów, a takż(...)
więcej
Pracownia Aketon
Pracownia zajmuje się wykonywaniem ubiorów historycznych z różnych epok. Specjalizujemy się w ubiorach bojowych, przeszywanicach, tunikach herbowych (...)
więcej
Wydawnictwo Pergamena
Wydawnictwo Pergamena nawiązuje do najlepszych doświadczeń dawnych mistrzów sztuki edytorskiej, kartograficznej i drukarskiej. Naszy(...)
więcej
Wojmir Rzemiosło Artystyczne
Na Grunwald, przygotowałem kolczugi nitowane, zapraszam do mojego stoiska.
więcej
ART- Anna Styl
Wykonywanie strojów historycznych i skórnictwa oraz lalek szmaciank w strojach historycznych. Rekonstrukcja strojów według materiałów ikonograficzny(...)
więcej
Spes Medieval Market & Histents
Witajcie w średniowieczu! Jesteśmy jednym z największych sklepów dla rekonstruktorów średniowiecza. U nas znajdziesz najszerszy asortyment replik,(...)
więcej
Pracownia Biżuterii Artystycznej Artefakt
Pracownia Biżuterii Artystycvznej Artefakt zajmuje się tworzeniem replik biżuterii średniowiecznej , biżuterii inspirowanej wiekami dawnymi . Wytwarz(...)
więcej
Śląska Manufaktura
Szyjemy namioty historyczne oraz buty i inne przedmioty ze skóry
więcej
Misiek
Szewstwo i kaletnictwo historyczne. Rekonstrukcją historyczną zajmuję się od prawie 20 lat - na Grunwaldzie od 1998 roku
więcej
Darek Mykietyszyn
Namioty historyczne, łucznictwo tradycyjne
więcej
More maiorum mieszczanie grodu Konitz
Rodzinna grupa mieszczańska prezentująca wyroby wykonane ze skóry, wełny, brązu. Wytwarzamy bukłaki z tykwy, skóry, szpilki z brązu, ręcznie szyte no(...)
więcej
Wotan/Pracownia Płatnerska Wotan\
Od kilku lat pracuję jako płatnerz. Staram się aby moje wyroby były zgodne z zachowanymi w muzeach oryginałami. Elementy zbroi wychodzące spod mojego(...)
więcej
KAJETAN
Szyję profesjonalne obuwie historyczne dal rekonstruktorów. https://www.facebook.com/kajetanbuty www.kajetan.com.pl
więcej
PIOTR -STOLARZ MEBLE ŚREDNIOWIECZNE
WITAM .CHCIAŁBYM JAK CO ROKU ZAPROSIĆ WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW BITWY POD GRUNWALDEM DO MOJEGO WARSZTATU STOLARSKIEGO .SERDECZNIE POZDRAWIAM .
więcej
Replika
Repliki średniowiecznych ozdób,pasów,kluczy świeczników,tabliczek woskowych.
więcej
Pracownia Stroju Historycznego Bonum Sartores
Pracownia Stroju Historycznego Bonum Sartores oferuje profesjonalne szycie strojów i akcesoriów historycznych. Specjalizujemy się szczególnie w epoce(...)
więcej
GAS Kowal
Od 20 lat zajmuje się rekonstrukcją, wytwarzaniem replik broni białej, kontynuując rodzinne tradycje kowalskie. Dużym atutem mojej twórczości jest st(...)
więcej
SARTOR BOHEMIA s. r. o.
.We are from Czech Republic and we sell historical textiles - natural silk, linen, half silk and pure silk brocades and damasks. We also make histori(...)
więcej
ŁOBOS TKANINY
Zapraszam wszystkich.W moim kramie można nabyć tkaniny lniane, wełniane, jedwabne.Nici lniane jedwabne ,wełniane
więcej
HUSAR BROŃ BIAŁA
Zajmujemy się kuciem mieczy , tasaków , sztyletów , wszystkich zainteresowanych średniowieczną bronią zapraszamy do naszego kramu.
więcej
Bohurtshields
Jako walczący jest zgłoszony w Chorągwi pomezańskiej. Handlować będę tarczami rycerski do walk dla rycerzy, tarczami dla dzieci (własnoręczne repliki(...)
więcej
Lorifactor - repliki historyczne
Lorifactor - pasy, sprzączki, okucia, biżuteria, ozdoby, wyposażenie obozowe. Jak co roku zapraszamy na nasz kram, gdzię będzie mozna znaleźć szero(...)
więcej
Historicum
HISTORICUM - WSZYSTKO DLA ODTWÓRCÓW oferuje szeroki asortyment związany z odtwórstwem historycznym oraz sportowymi walkam rycerskimi. By nasze akce(...)
więcej
Kowalstwo Artystyczne - Tomasz Gomoła
www.koval.lublin.pl https://www.facebook.com/profile.php?id=100000790202113
więcej
Kowalstwo-płatnerstwo
Kucie mieczy,sztyletów,noży,toporów w oparciu o dawne technologie zgodne ze średniowiecznymi technikami.Prezentacja kucia tradycyjnego,ręcznego oraz (...)
więcej
Siwogród
Zbroje hartowane/pikowańce
więcej
ŁUKBIS - HERBIS
Na naszym kramie znajdziecie wszystko co potrzebne do strzelania z łuku i wiele innych wyrobów z drewna i skóry dla pasjonatów średniowiecza. Umożliw(...)
więcej
Kokoszowa Manufaktura
Produkcja sprzętu dla rekonstruktorów. Przeszywanice, elementy uzbrojenia, sprzęt obozowy, odzież historyczna.
więcej
Kupcy i Rzemieœlnicy
jarko_rogownik

Witam serdecznie zapraszam na pogawędkę o kościach rogach i porożu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiam i zapraszam
więcej
MORGAN PPHiU RAGROM Remigiusz Talaśka
Zajmujemy się wykonywaniem różnego rodzaju replik i rekonstrukcji historycznych. Wykonujemy między innymi wszelkiego rodzaju broń: sieczną, obuchową,(...)
więcej
Naczynia gliniane ręcznie lepione
Wyroby gliniane, wyrób naczyń z gliny
więcej
Sredniowieczne wyroby z drewna 1
Na kramie jak co roku prezentować bede wyroby własnej produkcji takie jak : misy kufle, patery, lampy, wszystkie wykonane z naturalnych materiałów ta(...)
więcej
Rzeźba w Drewnie Rękodzieło Artystyczne
Na polach Grunwaldzkich z żoną gościmy już od wielu lat. Uczestniczymy, także w wielu innych festynach i festiwalach historycznych. Wykonuję przedmio(...)
więcej
Kram u Brody
Nasz kram już od wielu lat dostarcza odtwórcom historycznym drewniane naczynia. Mamy w sprzedaży miski, kielichy, kufle. Ponadto produkujemy meble t(...)
więcej
Revival Crafts Studio
Pracownia Revival Crafts Studio produkuje odlewane ozdoby, biżuterię historyczną. Są to badżesy, fibule, zapinki, pasy, diademy, korony, guziki, łańc(...)
więcej
Plecionkarstwo Świątkowscy
Jesteśmy, rodzinną firmą z Leszna pod Warszawą która działa od ponad czterdziestu lat, zajmujemy się szeroko pojętym wikliniarstwem i koszykarstwem(...)
więcej
Średniowieczne naczynia gliniane
Od 10 lat wystawiamy swoje wyroby na polach Grunwaldu z naczyniami z gliny takimi jak miski, kufle, kubki, talerze itp.
więcej
STARKOW
Broń średniowiecza, repliki broni białej: miecze, szable. Broń drzewcowa, broń obuchowa, noże. Wyroby ze skóry. Wyroby plecionkarskie: liny, kapelusz(...)
więcej
Institorium
Od ponad dekady zajmujemy się rekonstrukcją kultury materialnej późnego średniowiecza. W trakcie poznawania tej pasji, zawsze staraliśmy się stawi(...)
więcej
klub rzemieślników "Mensk"
Wszyscy uczestnicy będą brali udział w bitwie rzemieślników. Przywieziemy ze sobą ceramikę ze wzorcami z XIV-XV wieku i tkane ręcznie paski oraz broń(...)
więcej
U Mieszczaka
Kompania Kupiecka ... Drużyna zrzeszająca od łuczników przez zbrojnych po miłośników czarnego prochu... Kompana słynąca z pierwszorzędnych przeszywan(...)
więcej
LUX PERPETUA
Zajmujemy się sprzedażą świec z wosku pszczelego oraz akcesoriów oświetleniowych takich jak latarenki, świeczniki - kute ,gliniane i drewniane. Czase(...)
więcej
But -Płat
Jestem płatnerzem z Płocka, wykonuję zbroje rycerskie oraz elementy uzbrojenia tj hełmy, napierśniki,rękawice,karwasze oraz wszystkie inne elementy.
więcej
Art-Zone
Poprostu chleb ze smalcem, chlyb z tustym, chlyb z fetym, Bread with lard, Brot mit Schmalz,хлеб с саl(...)
więcej
Uroczysko
Uroczysko to kram w którym można zakupić amulety z runami, tropami dzikich zwierząt oraz magicznymi symbolami rodem ze średniowiecza, ale także bukła(...)
więcej
Archeoconcept
Od kilkunastu lat zajmujemy się szyciem ubiorów historycznych, tkaniem krajek i pasów oraz stemplowaniem tkanin. Na naszym stanowisku można zakupić w(...)
więcej
Pracownia metaloplastyczna
Witam. Wyroby płatnerskie , ozdoby, renowacja i naprawa uzbrojenia, pokazy ... http://robertplatnerz.blogspot.com/
więcej
Sredniowieczne wyroby z drewna 2 Junior
Jestem rzemieslnikiem który zajmuje sie wykonywaniem sredniowiecznych wyrobów z drewna.Na kramie jak co roku znajdą sie wyroby z drewna mojej produkc(...)
więcej
Wełniany Kram
Zajmujemy się rekonstrukcją filcowych nakryć głowy. Galeria naszych prac i blog dotyczący tradycyjnego filcowania znajduje się na www.welnianykram.pl(...)
więcej
Wójcik Rafał - szewstwo - skórnictwo
Jak co roku , średniowieczny szewc i kaletnik zapraszam wszystkich odtwórców do swojego polowego warsztatu / kramu na konwersację i nie tylko .
więcej
Brotherhood of white wolf
Pracownia stroju historycznego"Brotherhood of white wolf"
więcej
Cegart Manufaktura Ceramiki
Jesteśmy manufakturą ceramiki, zajmujemy się produkcją cegły ręcznie robionej stylizowanej na starą produkowanej wg receptur stosowanych w cegielnicw(...)
więcej
Voluntas Tua
Jak co roku będę prowadził gry i zabawy dla dzieci. Najistotniejsze jest dla mnie przekazania wiedzy i zainteresowanie odwiedzających kulturą materia(...)
więcej
Pracownia kaletniczo-krawiecka REKO
Pracownia REKO ( www.facebook.com/pkk.reko ) zajmuje się wyrobami ze skóry i nie tylko. Robimy buty, torby, kaletki, wszelką galanterię historyczną j(...)
więcej
unikalne rekodzielo ze lwowa
witam!od 2007roku rado prezentuje pod Grunwaldem wyroby wytworzane moja rodzina:roznego rodzaju replik ta rekonstrukcji historycznej.prOponuje unikal(...)
więcej
KRAM ŻELAZNEGO WILKA
Jak co roku na kramie będzie duży wybór broni białej i drzewcowej. Wszystko wykonane technikami tradycyjnymi wg wzorów historycznych.
więcej
KOWAL Z LIGAWĄ
PREZENTACJA PRACY KOWALA
więcej
Garncarstwo Kopiczko
Ceramika średniowieczna: naczynia stołowe i kuchenne.
więcej
Białoruska ceramika
Przyjedziemy na targi z naszymi wyrobami ceramicznymi wykonanymi tradycyjnymi metodami: gwizdki, okaryna, odtworzona średniowieczna ceramika. Podcz(...)
więcej
DRUZYNA JOMSBORG VIKINGS HIRD
Jesteśmy grupą walczącą, ale na imprezach wczesnośredniowiecznych. Na Grunwaldzie pojawiamy się od 12 lat jako kupcy.
więcej
Garncarz Maciej BeneAkebe
Historyczne garncarstwo - rekonstruowanie pracy dawnego rzemieślnika - to główne działania mojego warsztatu. Nie bez znaczenia dla działania warsztat(...)
więcej
Medieval merchant
As re-enactors we always have fancy for trifles and dress accessories as well as medieval jewellery. Because the accessories do costume complete and (...)
więcej
Róża Wollny Jama
Jestem Krakowską kramarką 0d 2010 corocznie pod Grunwaldem. Sprzedaję drewniane naczynia, kompozycje z suszonych ziół, drewniane tradycyjne zabawki,(...)
więcej
Sowa Luna
Grupa "Sowa Luna" zajmuje się sokolnictwem i edukacją przyrodniczo-leśną w połączeniu z rekonstrukcją historyczną. Posiadamy ułożone sokolniczo gatun(...)
więcej
Armour And Castings
Hello! We're manufacturers of historical castings (jewelry and fittings), leathercraft, armour and arms (swords, crossbows, bows). We'd like to prese(...)
więcej
ART of STEEL
Handmade medieval armor and clothes.
więcej
Kram Pati i Vlada
od 15 lat zajmujemy się Rekonstrukcją Historyczną a od 10 także rzemiosłem.W naszej pracowni wykonujemy repliki biżuterii i ozdób średniowiecznych i (...)
więcej
Rudolf kowalstwo artystyczne i płatnerstwo
Rudolf kowalstwo artystyczne i płatnerstwo. https://www.facebook.com/Rudolf-Kowalstwo-artystyczne-i-p%C5%82atnerstwo-1438599889716566/
więcej
OSORNO - Krzysztof Czeczot
Wydawca Audiobooków prezentuje najnowszą realizację KRZYŻAKÓW - Henryka Sienkiewicza w bardzo doborowej obsadzie, oraz inne Publikacje. Dla rekonstru(...)
więcej
Medieval Living
Jesteśmy rzemieślnikami wykonującymi rekonstrukcje historyczne ubiorów, haftów, akcesoriów, przedmiotów użytkowych i innych. Kontakt do nas przez fb:(...)
więcej
Dziki mIód
Miodosytnia Piwowar pasieki Dziki Miód to magiczne miejsce gdzie produkowane są jedne z najlepszych miodów pitnych w Polsce. Miody pitne z pasieki Dz(...)
więcej
Andrzej Smoliński
Rodzinna grupa rzemieślnicza zajmująca się wyrobem łuków, strzał i akcesoriów łuczniczych. W obozie rzemieślników prezentowana będzie technika wykony(...)
więcej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Członkowie kół naukowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wprowadzą uczestników imprezy w arkana sztuki poznawania przeszłości w oparciu o r(...)
więcej
PODSKARBI
Jestem rzemieślnikiem - mistrzem złotnictwa i jubilerstwa oraz bursztynnikiem. Od 1989 roku prowadzę Pracownię Jubilerską. Kilka lat temu dane mi był(...)
więcej
Medieval Armor Craft from Ukraine
https://www.facebook.com/Medieval-Armor-Craft-from-Ukraine-805909489517640/ The reenactors team led by Peter Rozhkov for last five years represented(...)
więcej
Kupiecka Karawana
Jesteśmy grupą rzemieślników zajmującą się rekonstrukcją dawnych rzemiosł i ginących zawodów. Obecnie prowadzimy pokazy i warsztaty z takich dziedzi(...)
więcej
Kram Ketilla
Działamy w ramach drużyny Perepłut. Ponieważ w tym roku Ketill czyli Piotr Romaniuk z Nowego Dworu nie może przyjechać, z kramemz jego wyrobami (biżu(...)
więcej
Fairy tales chest
Here you find all sorts of necessary stuff for reenactment: handwoven fabrics (linen and silk), good quality bronze casting, handwoven wool blankets,(...)
więcej
Age of Craft
We producing medieval armour for full contact fighting
więcej
Barbara Bodziony Kaligrafia & Miniatura
Barbara Bodziony - iluminator i kaligraf - od prawie dziesięciu lat prowadzę w Krakowie Pracownię Kaligrafii iIluminacji. Fachu nauczyłam się we Fran(...)
więcej
Forge of Svan
x
więcej
Licznik odwiedzin:  4027866Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik