Inscenizacja rozpocznie się 18 lipca 2015 r. godz 15:00, czyli za: 355 dni
 

Program Imprezy

Program Grunwaldu 2014
Program Grunwaldu 2014

Program „Dni Grunwaldu 2014”

Czyli to co chcielibyśmy Państwu przedstawić poza obozem rycerskim i jarmarkiem rzemieślników w dniach 09-13 lipca 2014r.,- a nie to na co pozwolą nam środki finansowe.

 

UWAGA: rozpoczęcie Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem o godz. 15.00

 
 
09.07.2014 – ŚRODA

10.00 - Turniej bojowy 2vs2 - "Samoczwart”
14.00 - Pierwsze Mistrzostwa Polski Miecza Długiego - V Jubileuszowy Grunwaldzki Turniej Bojowy Miecza Długiego
17.00 – Premiera słuchowiska „Stabis Lauks”; produkcja: Radio Olsztyn, scenariusz: Aleksander Krempeć (Muzeum – sala kinowa)
23:00 - Nocny Turniej Łuczniczy o Złote Jajo Gryfa!

10.07.2014 – CZWARTEK
 
  X.00 - Warsztaty Gier Planszowych
12.00 - Turniej łuczniczy.(Chorągiew Podolska)
10.00 - 13.00 - Czwarte Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - X Jubileuszowy Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego – Eliminacje cz. I
13.00 - Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej "Grundial 2014"
14.00– Rycerska kadra czeka – otwarcie wystawy „Mistrzostwa świata w fotografii”, spotkanie z prezesem International Medieval Combat Federation (namiot przy Muzeum)
15.00 - 18.00Czwarte Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - X Jubileuszowy Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego – Eliminacje cz. II
16.00 - Ewelina Kopera, Tajemnice średniowiecznej symboliki  miłość dworska” (Muzeum)
19.00 – Melle (turniej grupowych starć rycerskich „na ostre” 16x16)

11.07.2014 - PIĄTEK

  9.00 – I Grunwaldzki Turniej Włóczni
10.00 - IV Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych
12.00 - "Grunwaldzkie wici".
13.00 - Msza Święta w rycie Trydenckim w oprawie średniowiecznej – obóz                         Wielkiego Mistrza (po Wiciach)
13.00 - Turniej łuczniczy – pole bitwy -  (po Wiciach) (Chorągiew Mazowiecka ks.
           Janusza)
13.30 – Szymon Drej, „Przyjaciele czy wrogowie? Tatarzy krymscy a Polska” (Muzeum)
14.00 – 16.30 - Czwarte Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich -X Jubileuszowy Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego – Finał
17.00 - Próba generalna Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem
18.00 - Koncert zespołu „Tryzna”
19.00 –23.00 Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich.
22.00 W przerwie przed finałami 5x5 - Na średniowiecznym dworze – pokaz tańca Saltus Gladii (Kowno)
12.07.2014 - SOBOTA


 9.00 – Turniej Łuczniczy „Bitwa Łuczników”
 9.00 - Msza De Divisione Apostolorum - Msza św. trydencka  (ten sam formularz co
           w 1410)
10.00 - Turniej Kontaktowy Drużyn Lekkozbrojnych o "Złotą Cebulę"
10.00 - Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
10.30-15.00 – Fundacja Nicolaus – obserwacja plam słonecznych (amfiteatr nad Muzeum)
12.00 - Rasa Kasperiene “Dances touched by history in the middle ages” (Muzeum)
12.30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy
15.00 - Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem, scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki
16.00 – Sławomir Moćkun, Tortury. Od inkwizycji po Guantanamo (Muzeum)
16.30 - Koncert zespołu „Helroth” - ????
18.00 - Koncert zespołu „Tryzna”
22.00 – FireShow „"OPOWIEŚCI OGNIEM MALOWANE"


13.07.2014 - NIEDZIELA

10:00 - Msza św. według formularza z niedzieli- Msza św. trydencka  w oprawie
           średniowiecznej 
12.00 - Wehikuł czasu – Władysław II Jagiełło prywatnie (Muzeum)
Licznik odwiedzin:  2377547



Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik